Interaktivní mapa
Nejkrásnější místa
Tipy na výlety
Stravování
Peníze a doprava
Řečtina
About Crete
link to blog.aboutcrete.eu

Mπαλί (Bali)

Pláž Bali se nachází ve stejnojmenném městečku zhruba na půlce cesty mezi Heraklionem a Rethymnem. Jedná se o velmi klidnou lokalitu. Na místě je vidět, že je velmi vyhledávané ruskými turisty a cestovkami. Na hlavní pláži je dokonce vyhrazená část lehátek přímo pro zákazníky jisté ruské společnosti.

Pokud chcete být co nejblíž pláži, nejjednodušší je zaparkovat přímo na cestě vedoucí kolem hotelů v městečku. Najdete tam mnoho stinných míst pod stromy, takže se nemusíte bát, že se při odjíždění z Bali upečete. V hlavní sezóně ale může být parkování během dne problém, proto je dobré vyrazit na místo hned ráno.


Na pláži Bali se dá ležet buďto na lehátkách za pár euro (cca 3€ za lehátko a 2€ za slunečník) nebo přímo na pláži za nebo před lehátky. Písek na pláži se během dne pekelně rozpálí, takže je dobré si na cestu k vodě obout boty.

Vstup do vody je příjemný, písečný, dno klesá velmi pomalu, takže se nemusíte bát nechat svoje zlatíčka čvachtat u kraje. Voda bývá klidná, protože pláž je na severním pobřeží, tedy otočená směrem k pevninskému Řecku a navíc v zátoce, takže k relaxování na lehátku jako stvořená. Písek na Bali je velmi jemný, ze kterého se skvěle staví hrady, takže lopatky a kyblíčky s sebou!

Na šnorchlování dno v okolí pláže není moc zábavné, většinu povrchu tvoří písek, ve kterém najdete maximálně pár drobných rybiček.

Na pláži najdete převlékárnu - dřevěný box, který je vidět jako první při přístupu na pláž.
Také tu najdete sprchu, ta je zhruba uprostřed pláže. Záchody už tolik na očích nejsou. Naleznete je v tavernách, které jsou po celé délce pláže nad ní. Nemusíte se stydět použít jejich záchod i v případě, že si nic nekoupíte, na Krétě tohle není problém.

35.407739 N, 24.784522 E

Cesta do městečka Bali není vůbec složitá. Na hlavním tahu Heraklion-Rethymno je třeba sledovat ukazatele, odbočka na pláž je zhruba v polovině v táhlé zatáčce, takže v případě nepozornosti ji snadno přejedete.

Jakmile sjedete z rychlostní silnice, držte se na hlavní silnici a během pár set metrů jste přímo v Bali. Jakmile se mezi směrovkami na jednotlivé hotely začne objevovat často směrovka k moři s nápisem παραλία (pláž), je na čase hledat si místečko. Prakticky kteroukoliv z uliček se můžete vydat dolů.

Pokud se vám nepodaří ukořistit parkovací místo u první pláže, na konci městečka Bali se nachází ještě jedna menší pláž, která při pohledu ze silnice vypadá romantičtěji. Jak to na ní vypadá z blízka nevíme, pokud se na ni dostanete, můžete dát vědět v komentářích, rádi se přiučíme. :)

Pláž Bali není oficiálně kemperskou pláží, na tomto místě tedy není zaručen klidný spánek. Většinou ale nebývá problém přespat i na oficiálně nekemperských plážích. Je však třeba sledovat zákazové tabule. Na hlavní pláži Bali je velmi mnoho míst žijících nočním životem, proto není k přespávání z hlediska bezpečnosti nejvhodnější. Za vhodnější ke kempování považujeme již zmíněnou zadní pláž. Pokud na ní přespíte, dejte vědět, jaké to bylo a pomožte tak ostatním kemperům.